BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 13229412
nr 1322 9412
Timo Sarpaneva
(1926-2006), Finland
Ljusstakar, 3 st, Festivo, Iittala, 1900-talets andra hälft (formgivna 1967), pressglas. Höjd: 8-22 cm
Kondition: nagg
Timo Sarpaneva, född 1926, död 2006, finländsk designer.
Utrop:
800 kr
Såld:
700 kr
måndag 27 april 2020
kl 19:22:45
500 kr
600 kr
Timo Sarpaneva
Läs mer om Timo Sarpaneva